29 MARCA 2017 r. 

 

29 marca br. w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji, jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Gruźlicą.

Dodatkowo Szpital otworzył nową Poradnię Przyszpitalną – Poradnię Gruźlicy i Chorób Płuc i Poradnię Rehabilitacyjną.

W związku z realizacją założeń BO na obchodach dokonano poświęcenia sprzętów, które uzyskaliśmy dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji uzyskanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Subregion Małopolska Zachodnia w wyniku głosowania (3529 głosów) w projekcie

„Wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w sprzęt rehabilitacyjny i uporządkowanie parku wokół Szpitala”. Pozwoliło nam to na zakup nowych sprzętów rehabilitacyjnych, otwardzie działu

hydroterapii oraz uporządkować część rehabilitacyjno – rekreacyjno – spacerową wokół Szpitala.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tak doskonałych wyników składamy serdeczne podziękowania.

W załączeniu GALERIA zdjęć z uroczystości: (źródło – Biuro Prasowe UMWM oraz zdjęcia własne)

 

 

Hydroterapia:

Sala rehabilitacyjna

Poradnia Gruźlicy i chorób płuc oraz poradnia rehabilitacyjna:

Część rehabilitacyjno -rekreacyjno- spacerowa wokół szpitala:

Obchody, święta i uroczystości:

Pamiątkowe wspólne zdjęcie:

Występ chóru „Ziemia Kluczewska”:

KONFERENCJA – Finansowanie rehabilitacji pulmonologicznej w oddziałach szpitalnych i ośrodkach dziennych, a zanieczyszczenie powietrza – krakowski smog

Konferencja odbyła się 27 stycznia 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie.

W ostatnim czasie obserwuje się ogromny wzrost zainteresowania społecznego problematyką zanieczyszczenia powietrza i konsekwencji zdrowotnych wdychania smogu. Podejmowane są liczne działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce. Z drugiej strony obserwujemy potrzebę intensywnego rozwoju działań związanych z przeciwdziałaniem zdrowotnych skutków zanieczyszczeń, profilaktyką zdrowotną i detoksykacją.

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu wspólnie z Kopalnią Soli „Wieliczka” zorganizował konferencję, podczas której omawiano  problematykę rehabilitacji pulmonologicznej, jej znaczenia i możliwych sposobów finansowania. Podczas konferencji przedstawione zostały stanowiska w kwestiach kluczowych dla profilaktyki i leczenia chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze oraz doświadczenie placówek Województwa Małopolskiego – Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji, Kopalnia Soli „Wieliczka” oraz w Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem. Wspólnie powyższe podmioty reprezentują największy potencjał rehabilitacji pulmonologicznej w kraju.

WOJEWÓDZKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI – ZIMA 2016/2017

„Ocalić od zapomnienia”

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

W ramach  realizacji zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze kultury „Ocalić od zapomnienia” realizowanego przez Małopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Gruźlicą Mykobakteriozą i Chorobami Płuc Nikifor poniżej poniżej podaje link do obejrzenia filmu na temat historii Szpitala:

WOJEWÓDZKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI