Celem rehabilitacji ogólnoustrojowej jest stosowanie kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych, przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej zdolności do brania czynnego udziału w życiu społecznym oraz zdolności do pracy i zarobkowania. Szpital leczy pacjentów między innymi ze schorzeniami: choroby ortopedyczne (stany po urazach, złamaniach i operacjach ortopedycznych, zmiany zwyrodnieniowe stawów), choroby reumatyczne (zesztywniające zapalenia stawów, reumatoidalne zapalenia stawów, zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych), choroby układu nerwowego (zespoły bólowe kręgosłupa, rwa ramieniowa i kulszowa, stwardnienie rozsiane (SM), stany po udarach mózgu, po urazach czaszkowo-mózgowych, po zabiegach neurochirurgicznych). Wykonujemy zabiegi: sollux, ultradźwięki, fonoforeza, jonoforeza, diadynamik, TENS, pole magnetyczne, laser (punktowy, skanujący), krioterapia, masaż limfatyczny, masaż klasyczny ręczny, kąpiele w wannie do masażu wirowego kończyn dolnych, obręczy biodrowej i kręgosłupa lędźwiowego, kończyn górnych. Do dyspozycji pacjenci mają ponadto: kabinę UGUL, rotory kończyn górnych
i dolnych, rowery treningowe, orbitreki, bieżnię, wioślarza, atlas, rotory do ćwiczeń barków.

 

Szanowni Państwo

Aby uzyskać informacje o prognozowanym terminie przyjęcia do Szpitala celem rehabilitacji pulmonologicznej lub ogólnoustrojowej, jak również planowanym terminie wizyty na Oddział Rehabilitacji Dziennej, należy zwrócić się do Szpitala celem pozyskania indywidualnego numeru pacjenta. Po weryfikacji osoby zwracającej się o przekazanie numeru, zachowując przepisy Ustawy o Ochronie Danych Osobowych zostanie przekazany numer, który po wpisaniu do programu pozwoli na uzyskanie informacji o prognozowanym terminie.

Ze względu na zmiany wynikające z przyjętych procedur, w szczególności zmian związanych z ilością pacjentów do przyjęcia w trybie pilnym, jak również w wyniku korekt wielkości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia terminy te nie są terminami wiążącymi i mają charakter poglądowy.

Terminy mają charakter poglądowy i mogą ulec przyspieszeniu, ze względu na rezygnacje

Dyrektor Krzysztof Grzesik

Kalendarz przyjęć- rehabilitacja ogólnoustrojowa